Aktualności

Ślubowanie klas pierwszych

14.09.2016 w naszej szkole odbył się apel z okazju Dnia edukacji narodowej. Podczas odpelu odbyło się ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie nagród za osiągnięcia w konkursie o naszym patronie Stanisławie Staszicu. Następnie uczniowie klas 3e i 1s wystąpili w części artystycznej przygotowanej przez Panią Alicję Skutnik. Całości dopełniło jak zywkle budujące przmówienie naszej Pani dyrektor Ewy Gumieniak. Jeszcze raz życzymy naszym nauczycielom wszystkiego najlepszego, a zwłaszcza siły i cierpliwości do pracy nad naszymi umysłami.

APEL PAMIĘCI STEFANA STARZYŃSKIEGO

Dnia 8 września 2016 młodzież z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w apelu pamięci przy symbolicznym grobie Stefana Starzyńskiego z okazji rocznicy mianowania go Komisarzem Cywilnym przy Dowództwie Obrony Warszawy w czasie II wojny .

Poległym i Pomordowanym na Wschodzie

Dnia 16.09.16 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca najazd wojsk sowieckich na Polskę w czasie II Wojny Światowej. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem "Poległym i Pomordowanym na wschodzie", który znajduje się przy ulicy Konwiktorskiej. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy pod opieką p. Karpińskiej, który złożył kwiaty i zapalił znicz na pomniku.

Skoro tu trafiłeś, a nie jesteś jeszcze naszym uczniem, pragniemy Cię zachęcić do zapoznania się z ofertą oraz kierunkami znajdującymi się w naszej szkole. Nasza Szkoła nie ogranicza się tylko do przekazywania solidnej wiedzy. Organizujemy liczne wystawy, targi, pokazy multimedialne. Stawiamy na praktyczne poznanie świata, dlatego spotykamy się z przedstawicielami szkół wyższych czy ludźmi ze świata biznesu.

Współpracujemy z:

  • Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki
  • Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów
  • Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szkół Staszicowskich - będąc jego czlonkiem
  • Warszawską Izbą Turystyki
  • Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość odbycia praktyk zawodowych w Niemczech i
w Wielkiej Brytanii. Wspólnie odwiedzamy kino, teatr czy Biblitekę Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. Staramy się, aby relacje uczeń - nauczyciel były pełne wyrozumiałości i wzajemnej akceptacji.


Jeżeli gramy już w tej samej drużynie, zachęcamy Cię do korzystania z materiałów zamieszczonych na naszej stronie oraz zapoznania się z najnowszymi informacjami z życia szkoły. Życzymy miłego korzystania z serwisu. Pozdrawiamy.