VIII edycja kursu- Matematyka dla ciekawych świata.

Przez kilka miesięcy uczniowie klasy II ai: Damian Baryga i Przemek Budzisz uczęszczali na kurs Matematyka dla Ciekawych Świata- VIII edycja, prowadzony przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt był realizowany we współpracy partnerskiej z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy i dofinansowany przez Fundację mBanku.
Celem kursu było nauczenie uczestników podstaw kryptografii i teorii liczb, podstaw programowania w python oraz wprowadzenie do teorii języków. Nauczaniem zajmowali się zarówno doświadczeni wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, jak i studenci, którzy tam uczęszczają na co dzień. Dzięki temu uczestnicy mieli okazję poczuć klimat panujący na uniwersytecie oraz poznać kształcących się tam ludzi.
8.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie kursu. Zostały rozdane wyróżnienia, nagrody oraz certyfikaty. Następnie uczestnicy obejrzeli film o ludziach, którzy złamali szyfr Enigmy. Kurs nie tylko wzbogacił wiedzę uczniów z zakresu matematyki i programowania, lecz także dał możliwość sprawdzenia jak Uniwersytet Warszawski funkcjonuje w praktyce.
Damian Baryga i Przemek Budzisz, IIai