JOB SHADOWING W HISZPANII

Sześcioosobowa grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych, w składzie: Ilona Kacprzak, Ludmiła Mieńszykowa– Dessus, Anna Polewczyk, Robert Seta, Piotr Walczewski oraz Krzysztof Wszelaki, w okresie 21– 27 stycznia 2018 r. uczestniczyła w mobilności typu Job Shadowing w Maladze, region Andaluzja w Hiszpanii. Aktywność tego typu jest jednym z elementów projektu pt. „ Mobilność uczniów i nauczycieli, gwarancją efektywnego kształcenia zawodowego”, realizowanego przez naszą szkołę w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój POWERVET. Jednym z zagranicznych partnerów projektu jest Tribeka Training Lab, która była naszą organizacją goszczącą w Maladze. http://www.tribeka.es/ Jako partner szkół z całej Europy, Tribeka odnosi wiele sukcesów z zakresie dzielenia się doświadczeniem zawodowym w sektorze edukacji.
W czasie pobytu mieliśmy okazję uczestniczyć w seminarium na temat hiszpańskiego systemu edukacji oraz obserwacji zajęć praktycznych w IES La Rosaleda oraz na Uniwersytecie Laboral de Málaga. Zorganizowano dla nas wizytę zawodową w Associación Arrabal. Jest to instytucja, która działa w takich obszarach, jak przedsiębiorczość, edukacja dorosłych, zarządzanie projektami europejskimi. Associación Arrabal przyjmuje też młodzież z całej Europy na wolontariat europejski, który stanowi doskonałą metodę zdobycia doświadczenia zawodowego przez młodego człowieka.
W czasie wolnym zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne regionu Andaluzja. Udział w mobilności typu Job Shadowing to zarówno cenne doświadczenie zawodowe, jak również wspaniała przygoda.

Autor i Koordynator Projektu

Anna Polewczyk