Spotkanie z absolwentami Zespołu Szkół nr 10

4 października 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich o profilu informatycznym z absolwentami Zespołu Szkół nr 10, obecnie studentami.
Studenci Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki oraz Polsko-Japońskiej Akademii Technik komputerowych opowiadali licznie zebranym młodszym kolegom o warunkach przyjęcia na studia, studiowaniu, praktykach w czasie ich nauki w technikum jak i podczas studiów.
W sposób bardzo profesjonalny, językiem docierającym do młodzieży, opowiedzieli o rzeczach, z którymi młodsi koledzy będą mieć wkrótce do czynienia. Radzili jak sobie w takich sytuacjach poradzić, na co zwrócić szczególną uwagę. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali starszych kolegów, zadawali pytania, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi.
Skłania to nas organizatorów (wychowawców, pedagogów) do ujęcia w kalendarzu szkolnym cyklicznych spotkań z absolwentami Zespołu Szkół nr 10.
Serdecznie dziękujemy absolwentom za przybycie i wspaniale przekazane informacje, które pomogą obecnym uczniom w przyszłości, przy planowaniu kariery zawodowej.

RS