Spotkanie z absolwentami Zespołu Szkół nr 10

W dniu 26 września 2019r., w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas informatycznych trzecich i czwartych z absolwentami Zespołu Szkół nr 10, obecnie pracującymi studentami.
Jest to kontynuacja zapoczątkowanego w zeszłym roku cyklu spotkań z absolwentami szkoły.
W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Damiana z byłej 4ai, który jest administratorem IT; Piotra z byłej 4bi, który zajmuje się tworzeniem aplikacji na iOS oraz Dominikę z byłej 4ci – operatora baz danych.
Opowiadali nam oni o warunkach przyjęcia na studia, praktykach w czasie ich nauki w technikum oraz o ciekawej pracy, jaką wykonują codziennie.
W sposób bardzo profesjonalny, językiem docierającym do młodzieży, opowiedzieli o rzeczach, z którymi młodsi koledzy będą mieć wkrótce do czynienia. Radzili, jak sobie w takich sytuacjach poradzić, na co zwrócić szczególną uwagę. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali starszych kolegów i zadawali pytania na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi.
Serdecznie dziękujemy absolwentom za przybycie i wspaniale przekazane informacje, które pomogą obecnym uczniom w przyszłości przy planowaniu kariery zawodowej.

RS