Spedytorzy w firmie AsstrA Polska

W czwartek 06.02 klasa 2s miała wycieczkę do międzynarodowej firmy transportowo-logistycznej Asstra Polska sp. z o.o. Firma zatrudnia ponad tysiąc osób oraz jest obecna w 18 państwach Europy i Azji.
Uczniowie mieli niesamowitą okazję poznać swój zawód od strony praktycznej. Na początku była prezentacja działalności firmy w sali konferencyjnej, przeznaczonej dla spotkań z klientami. Później uczniowie zostali przedstawieni wszystkim pracownikom Asstra w taki sposób, w jaki odbywa się wprowadzenie nowych osób do firmy, czyli prezentacja każdego działu korporacji. Na koniec zostali podzieleni na małe grupy i spędzili czas bezpośrednio ze spedytorami. Mieli możliwość odczuć przez własne doświadczenie jak wygląda dzień pracy spedytora, m.in. zapoznać się z wyglądem dokumentacji, programami i sposobem realizacji zleceń, komunikacją z kontrahentami oraz wieloma innymi rzeczami związanymi bezpośrednio z pracą spedytora. Uczniowie byli mega zadowoleni, a wraz z nimi pracownicy Asstry, którzy podkreślili, że im było niezmiernie miło oraz ciekawie dzielić się wiedzą z młodzieżą, która jest zainteresowana ich zawodem, podkreślając, że uczniowie naprawdę znają się na temacie i zadają bardzo ciekawe i trafne pytania.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom z firmy Asstra Polska Sp. z o.o. za zaproszenie oraz profesjonalne przygotowanie spotkania.

L.M.-D.