Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych

Uczniowie klas maturalnych, Rodzice i Wychowawcy

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica. Kolejny rocznik opuszcza mury szkoły, zamykając swoją ścieżkę edukacyjną, rozpoczyna nowy etap w życiu zawodowym i osobistym.

Drodzy Uczniowie, przed Wami został jeszcze najważniejszy egzamin – dojrzałości. Ufam, że jesteście do niego dobrze przygotowani, co mam nadzieję potwierdzą uzyskane przez Was wyniki. Dziękuję za te 4 lata wspólnej pracy z Wami, życzę powodzenia i sukcesów na maturze, w życiu osobistym i zawodowym. Śmiało i odważnie realizujcie swoje plany i marzenia, nie zapominając o postawie i przesłaniu naszego patrona Stanisława Staszica, który uważał, że każda jednostka musi „być narodowi” i społeczeństwu użyteczna. Pamiętajcie o tym zawsze!

Drodzy Rodzice, dziękuję Państwu za 4 lata wspólnej pracy, za to, że zawsze byliście z nami, wspieraliście nasze wysiłki i działania w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele, pragnę wyrazić serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie, jakie włożyliście w edukację Naszych Maturzystów. Dziękuję za cierpliwość, życzliwość i wyrozumiałość, a jednocześnie za stanowczość i profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy i doświadczenia zawodowego.

Szkoła to praca zespołowa wszystkich pracowników, więc dziękuję również pracownikom administracji i obsługi.

Życzę powodzenia, sukcesów i do szybkiego zobaczenia na egzaminach maturalnych.

Ewa Gumieniak
dyrektor Zespołu Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica