×
Międzynarodowe spotkania w ramach projektu "Plan a Trip and Gain Experience"

W dniach 23 i 26 kwietnia odbyły się międzynarodowe spotkania w ramach projektu "Plan a Trip and Gain Experience", który jest realizowany w ramach eTwinningu. W zebraniach wzięli udział uczniowie ze szkół:
- Zespół Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie (Polska),
- Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Żorach (Polska),
- Hakkari Fen Lisesi w Merkez (Turcja),
- Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi w Marmaris (Turcja),
- Liceul Tehnologic Economic de Turism w Iași (Rumunia),
- IIS "A. Oriani L. Tandoi" w Corato (Włochy).

Pierwsza część spotkań poświęcona była przygotowaniu do kolejnego etapu projektu, który będzie polegał na przygotowaniu wycieczki do wymarzonego kraju. Uczniowie w ramach tej części projektu będą pracować w grupach międzynarodowych
Na początku uczniowie zostali zapoznani z planem działań. Zadanie, które na nich czeka to przygotowanie oferty wycieczki do kraju wybranego w wyniku dyskusji w grupach, przy zastosowaniu różnych programów.
Każda grupa ma przygotować:
- rozpisany plan wycieczki w programie Canvie,
- trasę wycieczki z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi w programie Google Earth
- folder z atrakcjami turystycznymi w programie Wakelet

Młodzież po spotkaniach będzie komunikowała się i notowała postęp działań w programie Framapad.

Po przedstawieniu planu pracy uczniowie zostali podzieleni na 5 grup, w których będą pracować przez następne 3 tygodnie. W utworzonych zespołach rozmawiano ze sobą nt. dalszej pracy oraz wybrano państwo, do którego przygotowana zostanie wycieczka. Na koniec rozdzielono między siebie zadania.

Druga część spotkań miała już charakter mniej formalny. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania ze sobą na dowolne tematy. Zadawali sobie różne pytania, opowiadali o swoich krajach oraz opowiadali o swoich zainteresowaniach.

Zebrania te pozwoliły na jeszcze większą integrację pomiędzy uczestnikami projektu. Pokazały, że uczniowie biorący w nim udział są otwarci na kolegów z innych państw i nie obawiają się współpracy z osobami posługującymi się innym językiem. Przy czym sami mieli doskonałą okazję, by ćwiczyć komunikację w języku angielskim. Dlatego spotkania można uznać za bardzo owocne i satysfakcjonujące dla wszystkich uczestników.


K.R., A.W., K.C.

About
2021-04-29

Galeria

Result